/Pielęgniarka, pielęgniarz – zawód jak każdy inny?
fot.

Pielęgniarka, pielęgniarz – zawód jak każdy inny?

Trwa rekrutacja na różne kierunki studiów w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Oświęcimiu, a jednym z kierunków jest pielęgniarstwo, zawód który pozwala w 100% uzyskać zatrudnienie zaraz po ukończeniu kształcenia, ponieważ pielęgniarek na rynku pracy jest w Polsce „jak na lekarstwo”.

– Bardzo chcemy, żeby jak najwięcej młodych osób chciało wykonywać ten zawód. – mówi dr n. med. Katarzyna Matusiak, Kanclerz PWSZ w Oświęcimiu – Zawód pielęgniarki, pielęgniarza jest zawodem bardzo trudnym, jednak pierwszą zasadą, która nam przyświeca to przede wszystkim zachęta do pomagania drugiemu człowiekowi.

12 maja 2018 r. pielęgniarki obchodziły swoje międzynarodowe święto. Czy pielęgniarka to taki sam zawód, jak każdy inny”? Dlaczego zdarza się, że pielęgniarki nie stosują się do obowiązującego je Kodeksu Etyki? Czy są jakieś szczególne predyspozycje niezbędne do jego wykonywania? Jakie pytania należy zadać sobie zanim podejmiemy decyzję o wyborze tego zawodu i co to jest uroczystość „czepkowania”? O tym i innych kwestiach w rozmowie z dr n. med. Katarzyną Matusiak, Kanclerzem PWSZ w Oświęcimiu.

Beata Kostarek – Zając