/Pierwsze treningi za nimi

Pierwsze treningi za nimi

W ubiegłym tygodniu Unia Oświęcim rozpoczęła przygotowania do sezonu 2018/2019. Pierwszy etap ciężkiej pracy zakończy się 28 czerwca.

Choć nie znamy ostatecznego składu drużyny, treningi hokeistów z Oświęcimia trwają w najlepsze. Początki są trudne, Jirij Sejba wraz z całym sztabem szkoleniowym wyciskają z Unitów siódme poty. Lodowisko z ul. Chemików 4 na początek zamienili na boisko „Orlik” przy popularnym Chemiku. – Zawodnicy potrzebowali przerwy, mieli 30/35 dni wolnego. Teraz będziemy pracować przez 8 tygodni. Podzieliłem to, zaczynamy od treningów na wytrzymałość, wykorzystamy ćwiczenia na siłę, następnie przejdziemy do pracy nad dynamiką, wszystko pod kątem nowego sezonu. Trenujemy raz dziennie, zaczynamy od bardzo długiej rozgrzewki, tak żeby zawodnicy uniknęli kontuzji i byli przygotowani na wszystko co będziemy robić później – mówi trener Jirij Sejba – mam wrażenie, że niektóre ćwiczenia wykonują po raz pierwszy w życiu – dodaje z uśmiechem. W następnym tygodniu chcę wprowadzić crossfit, skoki przez skrzynie i bieganie na torze. Wszystko będzie połączone, ale tak poustawiane, żeby ćwiczenia miały sens.

Zapytaliśmy szkoleniowca, czy drużyna wybiera się w tym roku na obóz kondycyjny: To na pewno wyszłoby nam na korzyść, ale do tego potrzebne są fundusze, jeśli Unia Oświęcim stwierdzi, że nie ma na to pieniędzy, może lepiej zaoszczędzić je na nowego zawodnika. To już zależy od tego jak się dogadamy, ale warunki do trenowania tutaj nie są złe, myślę, że są na bardzo dobrym poziomie.

Kibice cały czas czekają na konkrety odnośnie budowy zespołu. Udało nam się podpytać Czecha, jakim zawodnikom się przygląda: – Mam na oku 3 lub 4 napastników i 2 lub 3 obrońców, ale trzeba się szybko dogadać. Im dłużej będziemy zwlekać z decyzją, tym gorzej.

W jakiej lidze grają Ci hokeiści? Kogo trener chciałby zatrzymać, a komu podziękować? Co z kontuzjowanymi w ubiegłym sezonie Gębczykiem, Gabrysiem, Hassem, Wanatem, czy doszli do zdrowia? Na te i na inne pytania znajdziecie odpowiedzi w rozmowie. Zachęcamy do wysłuchania.

 

Jesica Bożek