/Twoje Bezpieczne Finanse- Bezpieczeństwo finansowe

Twoje Bezpieczne Finanse- Bezpieczeństwo finansowe

Twoje Bezpieczne Finanse to audycja, której celem jest przede wszystkim budowanie świadomości finansowej naszych słuchaczy. Sami również występujemy tu w roli laików, więc z pomocą eksperta Wojciecha Madeja- prezesa firmy Safety&Finance, który od lat skutecznie zajmuje się budową bezpieczeństwa finansowego swoich klientów, będziemy poszerzać wiedzę związaną z tą tematyką, a co za tym idzie praktycznie edukować się w tym kierunku. Podczas audycji stworzymy ścieżkę, która będzie prowadziła nas przez zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa naszych finansów, budowania stabilności finansowej, oszczędzania, a także inwestowania. Szczegółowo poznamy pojęcia, z którymi mamy do czynienia na co dzień co pozwoli nam uniknąć wielu pułapek, w które tak często wpadamy, sami nie wiedząc jak się z nich wydostać.

Czym jest bezpieczeństwo finansowe?

Wojciech Madej: … Zastanówmy się, co ma wpływ na nasze bezpieczeństwo. Zazwyczaj zwykły Kowalski myśli „Moje bezpieczeństwo to, to ile zarabiam”, a tak naprawdę powinniśmy się zastanowić ile czasu jestem w stanie przetrwać za zgromadzone pieniądze, to znaczy: jeżeli zarabiam 2 tysiące złotych miesięcznie i mam 1800 złotych kosztów no to jakoś sobie żyję, natomiast jeżeli nie mam żadnych środków na boku i stracę pracę, muszę bardzo intensywnie szukać, by pokryć wszystkie koszty jak najszybciej zatrudniając się w innej pracy. […] Rzadko kto myśli o tym, żeby mieć odłożone pieniądze jako zabezpieczenie finansowe. Bardzo często mówi się tak potocznie „mam pieniądze na czarną godzinę”, niestety jest to kropla w morzu tego, co powinno być. Według racjonalnych przesłanek powinniśmy mieć zabezpieczenie co najmniej na jeden rok, zabezpieczenia naszych kosztów codziennej egzystencji, czyli jeżeli mam koszty na poziomie 2 tysięcy złotych na miesiąc, to powinienem mieć odłożone około 24 tysięcy- wówczas mogę spać spokojnie, że jeżeli nawet stracę pracę czy ulegnę wypadkowi to mam czas na to, żeby znaleźć nową pracę ewentualnie leczyć się.

[…]

Podczas tej audycji poruszyliśmy zagadnienia związane nie tylko z bezpieczeństwem finansowym, ale też ze stabilnością i niezależnością finansową. Dowiedzieliśmy się jak wygląda plan finansowy i jego realizacja, a także jak powinniśmy zacząć budować naszą przyszłość finansową. Jeżeli Wy również chcielibyście się tego dowiedzieć zachęcamy do słuchania audycji Twoje Bezpieczne Finanse w Archiwum Radia Oświęcim. http://archiwum.radiooswiecim.pl/audycja/twoje-bezpieczne-finanse-bezpieczenstwo-finansowe-08-05-2018-r

 

Aleksandra Mosler