/RadioBook-Żeby umarło przede mną. Opowieści matek niepełnosprawnych dzieci.

RadioBook-Żeby umarło przede mną. Opowieści matek niepełnosprawnych dzieci.

Zapraszamy o 17.00 i 20.00 na audycję RadioBook. Dziś przedstawimy książkę Jacka Hołuba-  Żeby umarło przede mną. Opowieści matek niepełnosprawnych dzieci. Reportaż.

„W latach 2008–2017 za niepełnosprawne uznano 218 tysięcy dzieci. Część z nich, tych najciężej chorych i głęboko niepełnosprawnych intelektualnie, pozostanie dziećmi do końca życia. Aż do śmierci będą potrzebowały pomocy przy wykonywaniu najprostszych czynności: myciu, jedzeniu, załatwianiu potrzeb fizjologicznych.

Napisałem tę książkę, by pokazać, co ich matki przeżywają na co dzień. Bardzo rzadko słyszymy ich głos. Nikt nie jest w stanie opowiedzieć, co czuje żona porzucona przez męża z powodu wady genetycznej ich córki. Matka próbująca opanować atak szału niepełnosprawnego intelektualnie dwudziestopięciolatka. Kobieta patrząca na wijące się z bólu kilkumiesięczne niemowlę. Żegnająca dziecko w szpitalnej kostnicy. Nikt oprócz nich samych.

Ta książka to opowieści pięciu kobiet. Spisywałem je przez rok. Z pewnością by nie powstała, gdyby nie moje osobiste doświadczenie”.

Jacek Hołub

Wraz z wydawnictwem Czarne mamy dla Was konkurs, w którym do wygrania egzemplarz tej książki. Czeka ona na was w Redakcji Radia Oświęcim na hasło: Żeby umarło przede mną.

Dziś w RadioBooku kolejna część Domu bez klamek Jędrzeja Pasierskiego wyd. Audioteka. Pozycja szczególnie przez nas polecana!