/RadioBook Owoc granatu – Maria Paszyńska oraz Dom bez klamek Jędrzeja Pasierskiego

RadioBook Owoc granatu – Maria Paszyńska oraz Dom bez klamek Jędrzeja Pasierskiego

Dziś RadioBook wyjątkowy, gdyż gościmy w naszym studiu autorkę serii Owoc granatu- Dziewczęta wygnane, Kraina snów- Marię Paszyńską! Audycja już o 17.00 i 20.00 i uwaga! Pierwszy raz od razu dostępna w Archiwum Radia Oświęcim! Autorka pełna pasji z ogromem niesamowitej opowieści przedstawi swoje książki, które wciągają czytelnika w swój świat. Ogrom wiedzy, doświadczeń, opowieści i wyjątkowej atmosfery. Tego nie da się napisać. Tę audycję TRZEBA wysłuchać!

Dziewczęta wygnane:

Lato 1939 roku, Kresy. Elżbieta i Stefania, wchodzące w dorosłość bliźniaczki, spędzają beztroskie wakacje w dworku dziadków. Sielankową atmosferę przerywa warkot niemieckich samolotów. Wkrótce ze wschodu nadciąga kolejne zagrożenie: Armia Czerwona. Rozpoczyna się dramatyczna walka o przetrwanie. Dziewczęta nie przypuszczają nawet, co szykuje dla nich los i jaką cenę przyjdzie im zapłacić za każdy dzień życia.
Pierwsza część trylogii „Owoc Granatu” to opowieść o miłości, rodzinie, wierności i odpowiedzialności, zawsze i pomimo wszystko. Oparta na faktach wstrząsająca historia wygnanych kobiet, których tułaczy szlak wiódł z Rzeczypospolitej przez Syberię aż na Bliski Wschód.

Kraina Snów:

Bliźniaczki Elżbieta i Stefania wraz z tysiącami Polek cudem uszły z syberyjskiego piekła i podążając za Armią Andersa, dotarły do Iranu. Egzotyczny kraj okazuje się rajem na ziemi, jednak traumatyczne doświadczenia nie pozwalają o sobie zapomnieć. 
Czy w promieniach słońca i cieple perskiej gościnności kobiety zdołają odzyskać spokój?
Oparta na faktach historia tułaczy wojennych, którzy na obczyźnie próbowali na nowo zbudować swoje życie.. 
Kraina snów to opowieść o sile miłości oraz człowieczeństwie nieznającym podziałów religijnych czy narodowych.
W oparach orientalnych przypraw , promieniach słońca i cieple perskiej gościnności próbują na nowo poskładać roztrzaskane wojną i zesłaniem serca. Czy Elżbiecie i Stefanii także uda się odnaleźć szczęście? Czy na perskiej ziemi odnajdą spokój? Czy demony przeszłości nie pozwolą o sobie zapomnieć?

UWAGA!!! Mamy dla Was trzy „pakiety” omawianych książek autorki ze specjalną dedykacją! Wystarczy zawitać do Radia Oświęcim i powiedzieć hasło: OWOC GRANATU. Kto pierwszy ten lepszy.

Zapraszamy również do wysłuchania kolejnego fragmentu Domu bez klamek Jędrzeja Pasierskiego wyd. Aleksandria. 

Link do archiwum:

http://archiwum.radiooswiecim.pl/audycja/radiobook-owoc-granatu-maria-paszynska